Radoši vasaras piedzīvojumi visai ģimenei
Vasara mēdz būt ļoti mainīga – te liels karstums, te negaiss un vēsums, taču neatkarīgi no laikapstākļiem ir jādomā, kā garajā skolēnu brīvlaikā lietderīgi pavadīt laiku. Lai vasaru padarītu vēl aizraujošāku, STEaMup.lv komanda ir apkopojusi interesantas un radošas aktivitātes vasaras piedzīvojumiem.
Skrien līdzi vējam
Neviena vasara neizpaliek bez vējainām dienām, taču tas nebūt nenozīmē, ka tās jāpavada mājās. Viena no labākajām aktivitātēm vējainās dienās ir pūķa lidināšana gaisā. Vai zināji, ka ir vairāki veidi, kā izgatavot lidojošo pūķi mājās? Visvienkāršāk to būs izgatavot no plastmasa maisiņa, – piesien auklu pie tā rokturiem, un pūķis gatavs. Taču, ja vēlies, lai Tavs pūķis ir greznāks un lido līganāk, vari to izgatavot no viegla auduma.
Parūpējies par mājvietu putniem
Vai arī Tev patīk vērot dažādos putnus parkos un dārzos? Parūpējies par tiem, izgatavojot putnu būrīti, kuru pēc tam vari piestiprināt pie kāda no piemājas kokiem. Tev būs nepieciešami daži neēvelēti piemērota izmēra dēļi, zāģis, naglas, āmurs un urbis. Ņem talkā mammu vai tēti, un gatavojiet putnu būrīti kopā! Vari izgatavot vairākus būrīšus dažādos izmēros, lai mājvietu pietiek gan lieliem, gan maziem putniņiem. Tāpat arī, lai varētu izpausties radoši, to var apzīmēt vai apgleznot savās mīļākajās krāsās.
Ķer saules starus un baudi ūdens priekus
Domājams, ka ikviens karstās vasaras dienas vēlas pavadīt ūdens tilpņu tuvumā, – ir iespēja gan ķert saules starus, gan atvēsināties dzestrajā ūdenī. Lai pavadītais laiks ūdens tuvumā būtu vēl aizraujošāks, var izgatavot plostu, uz kura doties ģimeniskā izbraucienā pa ezeru vai upi. Būvējot plostu, svarīgi paturēt prātā sešas lietas: tam jāpiemīt peldspējai, dzinējspēkam, vadāmībai, jābūt klājam, drošībai un komandas darbam. Plosta gatavošanai noder dažādi materiāli, piemēram, mucas vai koks – mežā var atrast nokritušas papeles vai egles. Tāpat arī nevar aizmirst par piesardzību – pirms dodies plostot, uzvelc glābšanas vesti un pārliecinies, vai konkrētajos ūdeņos vispār drīkst plostot.
Muzikālā pauze
Kad negribas doties ārā slikto vai gluži pretēji – sutīgo laikapstākļu dēļ, kopā ar vecākiem var izgatavot koka stabulīti un vīterot līdzi dzegužu dziesmai. Lai izgatavotu stabulīti, ir nepieciešams nazis un apmēram pirksta resnuma zars, kam atlec miza. Vislabāk – vītola vai kārkla zars. Ar paša gatavoto svilpīti cenšas pūst, cik dūšīgi var, jo tā ir prieks īsam laikam. Kad tā sakalst, deformējas miza, un skaņa sāk zust. Taču, lai svilpīte skanētu vismaz divas dienas pēc kārtas, tā jāietin mitrā drāniņā.