Špikeris telefonā: mobilās lietotnes, ko izmantot mācību priekšmetu apgūšanai
Mācoties eksaktos mācību priekšmetus, ir svarīgi saprast, kā tie noderēs ikdienas dzīvē. Digitālās tehnoloģijas, to skaitā mobilās lietotnes, mācību procesu ir padarījušas interesantāku un patīkamāku jauniešiem, jo ikviens var lejupielādēt lietotnes viedierīcē un mācīties neformālā vidē. Lai nav jāmaldās plašajā mobilo lietotņu piedāvājumā, Steamup.lv komanda ir sagatavojusi pāris ieteikumus.
Lai apgūtu matemātiku, lieti noderēs “Math Exercises for the brain, Math Riddles, Puzzle”. Šajā lietotnē jaunas zināšanas var iegūt ar dažādu pužļu un uzdevumu palīdzību. Lietotnē matemātiskas spēles bez maksas var spēlēt gan bērni, gan pieaugušie, izvēloties dažādas grūtības pakāpes. Tās palīdzēs attīstīt atmiņu, uzmanību un trenēs smadzeņu darbību. Turklāt lietotne pieejama arī bez interneta savienojuma.
Ja cītīgi pameklē, var atrast arī citas noderīgas un aizraujošas lietotnes: KhanAcamedy, MathIsFun un daudzus citus resursus. Atliek tikai ierakstīt lietotņu veikalā vārdu “multiplication” un izvēlēties no simtiem dažādu lietotņu to, kas tīk visvairāk. Piemēram, Tukumā ir radīta lietotne “Smart math exercises”, kas piemērota bērniem vecumā no 10 līdz 13 gadiem. To var izmantot gan skolotāji, lai dažādotu mācību stundu procesu, gan jebkurš cits interesents.
Izzinot fiziku, ir iespējams saprast ikdienišķas parādības. Taču reizēm šī priekšmeta apguve var likties neinteresanta vai sarežģīta. Lai padarītu formulu mācīšanos interesantāku, viedierīcēs iespējams lejupielādēt lietotni “Physics Lab”. Šajā lietotnē var apgūt eksaktos mācību priekšmetus, veicot eksperimentus savā virtuālajā laboratorijā. Tā ir lieliska iespēja, lai veiktu laboratorijas praktiskos darbus virtuālā vidē jebkurā sev pieejamā laikā un vietā. Visi lietotnē pieejamie eksperimentu rezultāti ir zinātniski pamatoti un precīzi aprēķināti. Atšķirībā no eksperimentiem reālajā dzīvē, “Physics Lab” veiktie eksperimenti ir droši arī iesācējiem un bērniem, un tajā var veikt pat tādus eksperimentus, ko ikdienā, iespējams, būtu pārāk bīstami īstenot.
Savukārt, lai padziļinātāk apgūtu ķīmijas vienādojumus un eksperimentus, ir iespējams lejupielādēt “ChemistryLab:CompoundsGame”. Līdzīgi kā “Physics Lab” lietotnē, arī šeit virtuālā laboratorijā var izmēģināt dažādus eksperimentus, ko ikdienā pašiem nevajadzētu veikt. Lietotne veidota kā spēle, kur ikvienam lietotājam ir iespēja uzzināt par ķīmiskajiem savienojumiem un formām. Šajā lietotnē iespējams apgūt arī teorētisko bāzi ķīmijas zināšanām, piemēram, ķīmisko vielu sastāvu.
21. gadsimts tiek uzskatīts par tehnoloģiju laikmetu, tādēļ arvien vairāk noder programmēšanas pamati. Lai tos labāk apgūtu, bērni savos telefonos var instalēt lietotni “Programming Hero”. Tajā iespējams veidot pašam savu spēli, programmēt tās uzbūvi un pildīt citus ar programmēšanu saistītus uzdevumus.
Lai nostiprinātu bioloģijas zināšanas, noderīga lietotne ir “Biology”, kurā pieejamas nodarbības, viktorīnas un citi uzdevumi, kas palīdzēs pilnveidot zināšanas par bioloģisko daudzveidību. Bioloģijas zināšanas jau augstākā līmenī var papildināt ar lietotnes “Biology E Book” palīdzību. Šajā e – grāmatā ir sniegta informācija par augu uzbūvi un cilvēka ķermeni, un tā būs ērts palīgs gan skolotājiem, gan skolēniem.
Lietotņu veikalos ikviens var atrast sev interesējošas lietotnes, kas palīdzēs mācību procesā. Turklāt pastāv lietotnes, kas ne tikai palīdzēs apgūt mācību priekšmetus, bet arī dos iespēju noslīpēt dažādas prasmes. Lietotne “Reaction training” palīdzēs attīstīt gan reakcijas ātrumu, gan redzes atmiņu, gan citas iemaņas.